‎‎
سه‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 09:05 ق.ظ

 

برای کنترل فساد، مردم را نگران و گرسنه نگهدارید!!!

این تئوری از اندیشه غیر انسانی و ضد بشری هیولاهای انگلیسی سرمی‌زد! اساسن چنین تفکراتی که عده‌ای متمول، خود را اشرف مخلوقات و مردمان دیگر را پست و حیوان صفت تلقی کنند سرزده از اشرافیت مذهبی کلیسای عصرقدیم بود، اما به نظر می‌رسد اثرات آن در رفتار با مردمان دیگر نقاط جهان همچنان باقی است و طراحان نظم نوین جهانی در پوشش واژه‌گانی زیبا درحال اجرای چنین تئوریهای هستند.

در نوانخانه‌‌های انگلیسی متعلق به دوران گذشته کودکانی را نگهداری‌ می‌کردند که بخشی ناشی از ازدواج‌های ناموفق و بخش عمده‌ای از آنها حاصل عشق‌بازی‌های غیر ثبتی بود. عبارت <نامشروع>، محترمانه‌ترین کلمه ای بود که در محافل مثلن رسمی و جدی درباره‌آنها بکار می‌رفت درحالیکه خطاب به خود آن بچه‌ها با شدت هرچه تمامتر کلمه <حرامزاده > گفته می‌شد و همین نفرت فزاینده باعث توجیه هررفتار غیر انسانی و حیوانوار با آنها بود درصورتیکه آن کودکان بی‌گناه، دراین تولد به اصطلاح حرام هیچ نقشی نداشتند، اگر خاطرتان باشد یکی از عبارتهایی که در داستان زندگی الیور تویست پرده ازین جنایت بشری برمی‌دارد وقتی‌است که برای تنبیه کودک (که دست یکی از مراقبین را برای دفاع از خود گاز گرفته) آشکار می‌شود.

رئیس نوانخانه دستور می‌دهد: < گوشت را از غذای او حذف کنید تا مثل سگ، هار نشود > درحالیکه شاید گوشت، ماهی یکبارهم به مثلن غذای آن کودکان اضافه نمی‌شد.

و اکنون در یک نظریه برگرفته شده از قرون وسطی، کسانی براین باورند که برای جلوگیری از فساد، (منظورشون البته فحشاست) یا در سطح کلان برای جلوگیری از نافرمانی و یاغی‌گری بهتر است مردم، درنیازهای اولیه دست و پا بزنند!!! موضوع تحریم طیف بسیار گسترده‌ای دارد، مثلن یک طراح جهانی معتقد است ازین روش برای تسلیم یک دولت یا یک ملت یاغی بدون وارد شدن به جنگ و درگیری و صرف هزینه‌های سنگین می‌توان نتیجه گرفت از طرف دیگر این نظریه با کمال تاسف و اندوه به نوعی بستر عمومی مستتر هم دارد یعنی در پس ذهن بسیاری از مردمان چنین باوری وجود دارد که برای آدمهای نافرمان، تحریم نیازهای اولیه کارساز است. و ازآن بدتر، مجاز شمردن استفاده ازین روش است.

یادمان نرود که قیچی از دو لبه تشکیل می‌شود لبه بالا و لبه پایین، وقتی هردو وجود داشت یک اهرم کوچک در وسط (که همان باور مشترک و یکسان است)‌ باعث کامل شدن قیچی می‌شود. 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo